Strona główna » Kolagen na celulit

KOLAGEN NA CELULIT

Cellulit dotykający 90% kobiet, jest powszechnie występującą zmianą topograficzną, sprawiającą, że skóra przybiera wygląd tzw. „skórki pomarańczy”. W jego przebiegu pojawiają się zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej oraz włosowatych naczyń krwionośnych i limfatycznych, które powodują stwardnienie włókien tkanki łącznej. Cellulit jest uważany za niezapalny stan degeneracyjny, wywołujący zmiany w obrębie tkanki podskórnej, prowadzące do powstawania nieregularnej powierzchni skóry w dotkniętych nim obszarach. Występuje często u dojrzałych kobiet, rzadziej u mężczyzn.

Cellulit zaczyna się od obrzęku. Zmiany dotykają komórek tłuszczowych i tkanki łącznej. Następstwem niesprawnego metabolizmu, osłabionego krążenia i postępujących obrzęków są zmiany wtórne. Obejmują one powstawanie zwłóknień, które ewoluują w stwardnienia i guzki. Komórki tłuszczowe ulegają hipertrofii (przerostowi), gromadząc tłuszcz. Zmniejsza się elastyczność przegród z tkanki łącznej włóknistej, które łączą warstwę skóry właściwej z warstwą mięśni położonych poniżej tkanki tłuszczowej, dzieląc tę tkankę na zraziki, czyli mniejsze przedziały. Zwiotczenie lub usztywnienie tych przegród łącznotkankowych umożliwia przemieszczenie przerośniętych komórek tłuszczowych, co wpływa na nierówności obserwowane na powierzchni skóry. Dodatkowo, ucisk na przebiegające w tym obszarze naczynia włosowate krwionośne i limfatyczne, powoduje słabe zaopatrzenie w tlen i wymianę metabolitów, zatrzymanie wody i intoksykację tkanki.

 

Zmiany obejmują najczęściej okolice ud, pośladków, bioder, brzucha oraz wewnętrzne okolice kolan. Cellulit nie jest jedynie problemem kobiet z nadwagą czy otyłością. Może on pojawić się także u kobiet wysportowanych, szczupłych, o prawidłowej wadze, jak również u pewnej grupy mężczyzn. Zdarza się, że zmianom tym towarzyszy bolesność. Jest ona związana z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu krwionośnego i limfatycznego oraz przebiegających w tym obszarze nerwów czuciowych.

Leczenie cellulitu będzie skuteczne, jeżeli połączy się działania profilaktyczne (dieta, ruch, pielęgnacja ciała) z zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej (mezoterapia) oraz zabiegami z zakresu kosmetologii czy fizjoterapii (endermologia, ultradźwięki, laseroterapia, fale radiowe, drenaż limfatyczny).

Terapia cellulitu powinna działać w trzech głównych kierunkach: lipolizy, odbudowy skóry i poprawy mikrokrążenia.

Mezoterapia z zastosowaniem preparatów, które:

  • przyspieszają metabolizm tkankowy,

  • pobudzają produkcję kolagenu,

  • wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiając krążenie,

  • zapobiegają uszkodzeniom wywoływanym przez wolne rodniki,

JEST NAJLEPSZYM NARZĘDZIEM DO WALKI Z CELLULITEM.

Mezoterapia z zastosowaniem preparatu MD-MATRIX czyli dostarczenie substancji aktywnych w procesie regeneracji struktury tkanki podskórnej wprost do miejsca występowania zmian związanych z cellulitem, daje możliwość zadziałania we właściwy sposób, zgodnie z zasadami terapii cellulitu.

Tropokolagen typu I zawarty w MD-MATRIX jest gotowym substratem do odbudowy strukturalnej włókien kolagenowych tkanki łącznej włóknistej, oddzielającej zraziki tkanki tłuszczowej. W pasmach tkanki łącznej włóknistej przebiegają naczynia włosowate krwionośne i limfatyczne. Dobre unaczynienie w naczynia włosowate krwionośne i limfatyczne, zapewnia sprawną wymianę metabolitów. Wzmocnienie tej tkanki wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki zwiększonej elastyczności włókien kolagenowych.

Substancje pomocnicze występujące w MD-MATRIX umożliwiają przyspieszenie procesów metabolicznych przebiegających w adipocytach, prowadząc do szybszego spalania tłuszczu. Aktywują również procesy metaboliczne w fibroblastach, umożliwiając odbudowę lokalnej struktury tkanki łącznej, prowadząc do przywrócenia prawidłowej architektury tkanek oraz miejscowego mikrokrążenia.

Dla uzyskania najlepszego efektu zalecana jest seria 10-20 zabiegów z równoczesnym stosowaniem zabiegów fizykalnych, wraz z przestrzeganiem zasad profilaktyki.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, w leczeniu cellulitu na poziomie tkanki podskórnej i skóry właściwej, należy połączyć iniekcje podskórne z zastosowaniem MD-MATRIX  z iniekcjami śródskórnymi MD-TISSUE. W ten sposób po uzyskaniu redukcji zmian tłuszczowych i cellulitu, uzyska się jednocześnie pojędrnienie skóry w danym obszarze, co wpłynie korzystnie na wynik końcowy leczenia.