PREPARATY COLLAGEN MEDICAL DEVICES

w medycynie estetycznej

Unikalna linia kolagenowych wyrobów medycznych w iniekcjach,  
stworzona z myślą o regeneracji włókien kolagenowych.
Opakowanie kolagenu do mezoterapii MD-Tissue

Regeneracja skóry

Opakowanie kolagenu do mezoterapii MD-Muscle

Mięśnie pod kontrolą

Opakowanie kolagenu do mezoterapii MD-Matrix

Modelowanie sylwetki

Włoska firma farmaceutyczna GUNA stworzyła linię iniekcyjnych kolagenowych wyrobów medycznych, której głównym składnikiem aktywnym jest tropokolagen typu I. Powstały one z myślą o leczeniu uszkodzeń wszystkich struktur organizmu człowieka, które zawierają kolagen.

 

COLLAGEN MEDICAL DEVICES są od 10 lat z powodzeniem stosowane w leczeniu bólu w układzie narządów ruchu - stawów, więzadeł, powięzi, ścięgien, torebek stawowych - wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z uszkodzeniem włókien kolagenowych tkanki łącznej włóknistej. 

 

Linia produktów CMDs to wyroby medyczne klasy III, poddawane najbardziej restrykcyjnym procedurom oceny zgodności. Zawierają jedyny dostępny na polskim rynku tropokolagen typu I, występujący naturalnie w naszym organizmie.

 

Lekarz medycyny estetycznej otrzymuje preparat w postaci sterylnych fiolek gotowych do iniekcji, bez potrzeby rozrabiania go z wodą, co znacznie ułatwia i skraca procedurę podania, a przede wszystkim minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań w trakcie lub po zabiegu oraz pozwala uzyskać powtarzalność ich efektów.

 

Preparaty CMDs przeznaczone są do regeneracji i odbudowy zarówno skóry twarzy, szyi, dekoltu i całego ciała, jak również do odbudowy struktury przestrzennej tkanki podskórnej i mięśni.

 

Mechanizm działania polega na natychmiastowej odbudowie włókien kolagenowych skóry i tkanki podskórnej, bez konieczności oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu przez fibroblasty. Ten proces zostaje zapoczątkowany właśnie przez natychmiastową odbudowę biorusztowania – fibroblasty, po odzyskaniu połączenia z macierzą zewnątrzkomórkową, zaczynają produkować własny tropokolagen typu I, z którego powstają włókna kolagenowe. Dodatkowo, występujące w preparatach CMDs substancje pomocnicze w postaci witamin i bioflawonoidów, przyspieszają metabolizm komórkowy, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego procesu regeneracji tkanek. Zastosowanie preparatów CMDs pobudza dodatkowo proliferację czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej, ale ma też istotne zastosowanie w procesie gojenia ran, leczenia blizn i rozstępów.

 

 

COLLAGEN MEDICAL DEVICES, dzięki tak wszechstronnemu mechanizmowi działania, pozwalają na szybką i skuteczną odbudowę i regenerację skóry i tkanki podskórnej, przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym dając pełną satysfakcję z zastosowanych zabiegów.

ZALETY ZABIEGÓW Z COLLAGEN MEDICAL DEVICES:

•        brak ogólnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu*,

•        możliwość wykonania zabiegu na wszystkich obszarach ciała,

•        doskonały efekt regeneracyjny widoczny już kilka dni po zabiegu,

•        zabiegi są bezbolesne – bez konieczności stosowania znieczulenia,

•        krótki czas trwania zabiegu – preparat gotowy do użycia,

•        nieinwazyjny dla wyglądu pacjentki – możliwość powrotu do normalnych zajęć zaraz po zabiegu,

•        zastosowanie całoroczne, bez względu na porę roku,

•        standaryzowana zawartość fiolek – pozwala uzyskiwać powtarzalne efekty.

* możliwość stworzenia indywidualnego programu zabiegów dla każdej pacjentki pod kątem konkretnego problemu

UZUPEŁNIENIE TERAPII

Krem kojąco-naprawczy z wyciągiem z rośliny Tamanu, o działaniu leczniczym na miejscowe podrażnienia i uszkodzenia skóry całego ciała - idealny do regeneracji  po zabiegach medycyny estetycznej.

Krem na podrażnienia z roślinuy Tamanu z arniką GUNA